terapeuci-gora5

Sylwia Fajkowska
psycholog, psychoterapeuta

Terapia to jedna z dróg do świadomego, twórczego i szczęśliwego życia, którego możesz stać się Autorem. Jeśli zainteresowała Cię taka droga rozwoju zapraszam na spotkanie.

Jestem psychologiem, certyfikowanym psychoterapeutą i trenerem Gestalt, praktykiem BBTR,a także superwizorem. Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, towarzysząc im na ścieżkach rozwoju.

Ukończyłam psychologię kliniczną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Kwalifikacje terapeutyczne i trenerskie zdobyłam w Szkole Trenerów i Psychoterapeutów Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, posiadającego rekomendację European Association for Gestalt Therapy (EAGT) i akredytację European Association for Psychotherapy (EAP). Kontynuuje  szkolenie dla superwizorów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Jestem praktykiem metody BBTR Biodynamic  Breath and Trauma Relase.

Posiadam doświadczenie w obszarze psychoterapii krótko- i długoterminowej, a także pomocy w sytuacjach nagłych, kryzysowych. Pracowałam w instytucjach związanych z edukacją, a także resocjalizacją, Punkcie Interwencji Kryzysowej, a od kilkunastu lat pracuję jako psychoterapeuta.
Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii (PFP) i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt (PTPG). Nieustannie dbam o rozwój swoich kompetencji i umiejętności, tak aby zapewnić moim Klientom pomoc na wysokim poziomie, zgodną z aktualną wiedzą psychologiczną i terapeutyczną. Swoją pracę superwizuję.

Towarzyszę na drodze osobom, które:

– są w trakcie procesu zmiany: podejmowania decyzji, działania na jej rzecz, asymilacji zmiany;

– chcą wzbogacić swoje życie przez zmianę postaw ograniczających funkcjonowanie w świecie, zarówno we własnym wymiarze osobistym, jak również w relacjach z innymi;
– doświadczają problemów w związkach i innych relacjach;
– przeżywają kryzysy;
– znalazły się w sytuacjach trudnych, np. rozwód, choroba, śmierć;
– chcą nauczyć się radzić sobie ze stresem;
– mają dolegliwości psychosomatyczne;
– chcą poszerzyć własne możliwości, wychodząc poza ograniczające schematy i wyjść naprzeciw swojemu szczęściu przez rozwój i kreatywne funkcjonowanie w świecie.

Gestaltowskie założenie o tym, że jesteśmy całością wraz ze swoim ciałem, umysłem, seksualnością,emocjami i duchowością, a także bliskość tematu pracy z ciałem, zaprowadziły mnie w ostatnim czasie m.in. na ścieżkę MA-URI bodywork czy BBTR.    Nieustająco poszukuje efektywnych sposobów pracy z drugim człowiekiem łącząc podejscia.

W osobistym świecie realizuję swoje pasje i zamiłowania. Tańczę tango, ale również latam na paralotni. Interesuje się rynkiem nieruchomości, a także ideami dochodu pasywnego. Każda z tych dziedzin daje mi dużo radości i możliwości rozwoju.

Tel.:603776451, mail: s.fajkowska@strefa-poznania.pl