terapeuci-gora4

Dr n.med. Anna Klatkiewicz

Spotkanie psychoterapeutyczne, to dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem, takim jakim jest naprawdę, w pełnej akceptacji i wspólnej próbie zrozumienia, tego co przeżywa, doświadcza, jakie ma trudności. Niezmiennie jestem pod wrażeniem, ile człowiek jest w stanie zrobić dla siebie i innych, jak bardzo może się rozwinąć, mimo niejednokrotnie wielu trudnych doświadczeń. Na każdą osobę przychodzącą do mnie na spotkanie patrzę z uznaniem za odwagę, jaką wykazuje się zaczynając terapię i ją kontynuując, by lepiej siebie poznać i się rozwijać, by móc pełniej i spokojniej żyć.

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, trenerem, pedagogiem, absolwentką psychologii UAM specjalność kliniczna oraz pedagogiki ogólnej UAM. Ukończyłam 4-letnie Studium Psychoterapii w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w K-owie oraz 5-letnie całościowe szkolenie PSYCHOTERAPIA prowadzone przez Zakład Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (CM UJ) (rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne). Jestem wieloletnim wykładowcom na Uniwersytecie Medycznym w P-niu.

Od wielu lat czuję, że praca jako psychoterapeuta jest tym czym, chcę się zajmować i tym co mnie nieustannie fascynuje. Od kilkunastu lat towarzyszę ludziom w pracy nad sobą, zmianach osobistych i życiowych, prowadząc gabinet psychoterapii w Poznaniu. Niezmiennie cieszy mnie możliwość spotkania z drugim człowiekiem, który powierzając mi swoją historię, dzieląc się przeżyciami, podejmuje podróż ku poznaniu siebie i lepszemu, bardziej satysfakcjonującemu dla siebie życiu. To piękne i wzruszające doświadczenie móc towarzyszyć drugiej osobie w poszukiwaniu rozwiązań i kształtowaniu twórczej postawy wobec tego co niesie ze sobą życie.

Chcąc towarzyszyć pacjentom jak najlepiej w ich drodze, zdobywałam swoje doświadczenie pracując 6 lat jako psychoterapeuta w Ośrodku Psychoterapii i Treningów „Spotkanie”, na oddziale dziennym w Katedrze Psychoterapii CM UJ i w Zakładzie Terapii Rodzin w Katedrze Psychiatrii CM UJ, oraz w Centrum Rehabilitacji CENTERMED. Obecnie doświadczenie terapeutyczne rozszerzam każdego dnia pracując w Strefie Poznania. Ponadto od kilkunastu lat pracuję z grupami, prowadzę szkolenia i treningi, m.in. z osobami towarzyszącymi osobom przewlekle chorym, spełniającymi funkcję opiekuna, oraz borykającymi się z różnorakimi stratami.

Ciągle rozwijam swoje kompetencje uczestnicząc w procesie certyfikacyjnym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Uczestniczę w wielu szkoleniach, warsztatach, konferencjach i sympozjach naukowych. Posiadam certyfikat „Test 101” z Analizy Transakcyjnej i obroniłam pracę doktorską „Poznanie społeczne u osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza” w Klinice Psychiatrii Dorosłych UM w P-niu. Jestem autorką ponad 40 publikacji z psychologii klinicznej i psychoterapii. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych – indywidualną (korzystając z nurtu psychodynamicznego i elementów Gestaltu integracyjnego), rodzinną i terapię par (w nurcie systemowym).

Zapraszam  osoby, które cierpią i czują, że potrzebują zmiany, że „coś w ich życiu jest nie tak”, doświadczają różnorakich problemów w relacjach z innymi, w związkach, jest im smutno lub dotykają ich lęki, depresja, bóle o niewyjaśnionych przyczynach, miewają napady złości, nie mogą osiągnąć w życiu tego czego pragną i potrzebują, doświadczają kryzysu lub przeżyli stratę. Mój gabinet to też dobre miejsce by się na chwilę zatrzymać, porozmawiać, poznać siebie, odnaleźć swoją drogę w życiu, popracować nad poczuciem własnej wartości, by w ostateczności prowadzić życie pełniejsze, w zgodzie ze sobą. Zapraszam także pary, chcące polepszyć swoją relację, przyjrzeć się swoim trudnościom i konfliktom oraz rodziny cierpiące z powodu różnych objawów i trudności.

tel:. 500085733 , e-mail: a.klatkiewicz@strefa-poznania.pl,

www.anos.com.pl,

www.psychoterapeuta.poznan.pl