terapeuci-gora1

Joanna Pluczyńska
psycholog, psychoterapeuta

Przypominam sobie słowa pacjentki: „Przed terapią czułam się jakbym siedziała w ciemnym pokoju bez okien, z którego jest tylko jedno wyjście, ale nie wiem gdzie ono jest. Po terapii widzę, że pokój jest pełen słońca, są w nim okna i kilka par drzwi i tylko ode mnie zależy, przez które z nich wyjdę”. Swoich pacjentów zachęcam do zaciekawienia sobą i dostrzeżenia możliwości, których czasem nie zauważamy. Choć do psychoterapeuty ludzie często trafiają w momencie największego cierpienia to coraz częściej psychoterapia staje się nie tylko drogą do ukojenia bólu, ale też ścieżką samorozwoju i dokonywania świadomych wyborów.

Cieszę się, że jako psycholog i psychoterapeuta mogę ludziom pomagać w tym procesie.

Ukończyłam psychologię kliniczną na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Terapii i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie jak również półtoraroczny staż „Gestalt- terapia holistyczna” w Ośrodku Psychoterapii i Treningów Psychologicznych „Aion” w Poznaniu. Nadal doskonalę swój warsztat uczestnicząc w szkoleniach dotyczących stresu traumatycznego, zaburzeń lękowych, pracy z ciałem, Racjonalnej Terapii Zachowania.

Na co dzień prowadzę szkolenia dla grup. W gabinecie często pracuję z osobami doświadczającymi stresu, również jego specyficznej formy – zespołu stresu pourazowego. Pracuję także z osobami, które doświadczają trudności w relacjach, cierpią z powodu samotności, lęku, smutku, które utraciły bliską osobę lub czują się zagubione, mają niskie poczucie własnej wartości i szukają sensu w życiu. Zapraszam również osoby, które czują, że różne dolegliwości ich ciała mogą mieć swoje źródło w psychice, w trudnych doświadczeniach lub w stresie.

Swoją pracę systematycznie poddaję superwizji.