anna-gumna

Anna Pezacka - Gumna
psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, a także rekomendowanym trenerem warsztatu i treningu interpersonalnego I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Od ponad 13 lat z pasją towarzyszę ludziom, prowadząc psychoterapię, a także różne formy rozwoju grupowego. Moje umiejętności i wiedzę kształtowały  liczne szkolenia ze wspaniałymi nauczycielami i superwizorami, ale przede wszystkim wiele poruszających  historii przemian moich klientów, w których mogłam uczestniczyć.

Z kim pracuję:

Pracuję z osobami, które cierpią ponad miarę, doświadczają jakichś trudności, kryzysów, albo neurotycznych ograniczeń. Również z osobami mającymi trudności ze względu na obciążające wydarzenia z przeszłości, przeżywającymi konsekwencje niskiej samooceny, doświadczającymi trudności w relacjach z innymi ludźmi, w związkach,  poszukujących sensu, trudności emocjonalnych, zagubienia, poczucia niespełnienia, borykającymi się z samotnością, bezsennością, a także przeżywającymi częsty, bądź nadmierny smutek, lęk, czy złość.

Jak pracuję:

Terapia jest formą profesjonalnej pomocy, z której mogą w tych sytuacjach skorzystać.  Rozumiem ją jako drogę  dojścia do pełni swoich możliwości, wzięcia większej odpowiedzialności za swoje życie i znaczącego podniesienia jego jakości. Pomagam ludziom, dla których praca ze sobą ma wymiar odwagi i obowiązku.

Prowadzona przeze mnie terapia ma charakter integratywny, wykorzystujący zdobycze wielu podejść terapeutycznych,  dzięki czemu mogę  dostosowywać sposób pracy do potrzeb i sytuacji klienta. Relacja terapeutyczna oparta jest na podstawowych wartościach podejścia humanistycznego, czyli na autentycznym, akceptującym i empatycznym kontakcie, podmiotowym podejściu, skupieniu na potencjałach klienta  i pracy ze świadomością. Szczególną inspiracją jest dla mnie Analiza Transakcyjna. Moje największe inspiracje to prace terapeutów Irvin D. Yaloma, Anselma Gruna i zespół terapeutów i superwizorów Intry.

Na stałe współpracuję również z Grupą „Spotkanie” w Poznaniu, szkoląc, ucząc przyszłych trenerów i prowadząc Szkoły Analizy Transakcyjnej. Współpracuję również z ProLIfe Clinic, gdzie wspieram psychologicznie i terapeutycznie osoby borykające się z niepłodnością i innymi trudnościami wokół poczęcia, poronień, przedwczesnych porodów, początków macierzyństwa.

Kwalifikacje:

  • Szkoła Psychoterapii – Intra – Ośrodek Psychoterapii i Treningów w Warszawie– 4 lata
  • Szkoła Analizy Transakcyjnej – Pracownia Psychologiczna „Spotkanie” – 1 rok
  • szkolenie „Praktyk Analizy Transakcyjnej” – 4 lata (w trakcie) – Pascale Theobald (Francja), Sandor Antal(Austria), organizator Grupa Spotkanie
  • „Roczny Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii, psychoedukacji i rozwoju osobistego” – Instytut Treningu i Edukacji Psychologicznej – Andrzej Szulc w Krakowie – 1 rok
  • Szkolenie 101 z Analizy Transakcyjnej – Veronic Sichen (Francja)
  • Szkoła Trenerów – Stowarzyszenie  OPTA – 1 rok
  • Studia psychologiczne, specjalizacja kliniczna – Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu – 5 lat
  • i wiele specjalistycznych szkoleń o mniejszym wymiarze godzin

tel.: 513045813

e-mail: a.gumna@strefa-poznania.pl,

www.annagumna.pl